uploadآپلود سنتر های رایگان ، مزایا و معایب

امروزه داشتن فضا در اینترنت برای بارگذاری اطلاعات و فایل ها امری ضروری و مهم است . شما نیاز به فضایی مطمئن برای فایل های خود دارید. در صورتی که شما از هاست شخصی استفاده می کنید برای این فضا هزینه می کنید و بالطبع هر چه فضا و امکانات آن بیشتر باشد شما هزینه بیشتری پرداخت می کنید .
اما در صورتی که از وبلاگ استفاده کنید برای برپاسازی وب خود نیاز به فضا ندارید و میتوانید آزادانه به انتشار مطالب خود به صورت رایگان بپردازید اما برای قرار دادن فایل ها و عکس های خود چه می کنید ؟
در اینجا مبحث آپلودسنتر های رایگان پدید می آید . شما می توانید از این آپلودسنتر ها استفاده کنید . در این قسمت به صورت تخصصی  به این موضوع پرداخته و به شما سیستم های دیگری نیز معرفی می کنیم.
آنچه در این بین مهم است کیفیت خدمات دهی است . این خدمات شامل فضای مورد نظر شما – میزان آپ تایم بودن سرور – چگونگی تشکیل لینک های شما برای دانلود – امکان داشتن کنترل پنل و فایل منیجر و . . . خواهد بود .این سیستم فارسی زبان مدت زیادی است که به صورت رایگان ۱۰۰ مگا بایت فضا در اختیار شما قرار می دهد . شما می توانید عکس های خود را در آن آپلود نمایید و در وب سایت خود منتشر نمایید. لینک فایل های ارائه شده بصورت مستقیم است اما برای فایل ها ( غیر از عکس ها ) شما باید وارد صفحه دانلود پرشین گیگ شوید .
این سیستم دارای آپ تایم خوبی بوده و فایل منیجر مناسبی دارد . شما می توانید بر روی این سیستم ، وبلاگی نیز تاسیس کنید .البته کمتر افرادی هستند که از این سیستم در این راه استفاده کنند . سقف آپلود فایل آن ۱۵ مگا بایت است و مجوز آپلود اکثر پسوند ها را نیز دارا می باشید . در کل این سرویس در کشورمان محبوبیت فراوانی دارد و اکثر وبلاگ نویسان از آن استفاده می کنند .


این سرویس نیز مشابه سرویس پرشین گیگ است با این تفاوت که محبوبیت کمتری دارد . البته این سرویس جدیداً امکانات فراوان و البته غیر رایگانی را به سیستم خود افزوده است و باعث جذب کاربران بیشتری شده است . لینک های این سرویس مستقیم نیستند ولی فایل منیجر در اختیار شماست و شما مجاز به آپلود ۱۰ گیگ اطلاعات و آپلود فایل تا سقف ۲۰۰ مگابایت هستید .


سایت فور شیر نیز یکی از وب سایت های معروف در زمینه فضای رایگان است . امکان آپلود فایل توسط نرم افزار ارائه شده توسط این سرویس به راحتی و با سرعت بالا قابل انجام است . فضایی که در اختیار شما قرار گرفته است ۱۵ گیگا بایت است و کنترل پنلی مجهز نیز در اختیار شماست .
این وب سایت لینک های غیر مستقیم برای شما ارائه می کند و برای دانلود فایل باید مدت زمانی را صبر نمایید و از دو صفحه از صفحات این وب سایت گذر نمایید تا به لینک دانلود فایل برسید . لینک ها قابلیت resume ندارند . بنابراین نمیتوان فایل های حجیم را در آن ارائه داد . لینک ها با نام اصلی خود در این سیستم آپلود می شوند و سیستم نام آنها را تغییر نخواهد داد . این امکان برای وب مسترانی که بر روی فایل های خود پسورد قرار می دهند و پسورد را در اسم فایل جایگزین می کنند ( برای تبلیغات بیشتر و جلوگیری از کپی رایت ) مناسب است .
همچنین شما می توانید به راحتی پوشه حاوی فایل را تغییر دهید و یا مکان فایل را عوض نمایید . در این صورت تغییری در لینک به فایل ایجاد نمی شود . این قابلیت یکی از قابلیت های مهم این سرویس است هنگامی که کاربران لینک فایلی را در وب خود قرار می دهند در صورتی که نام فولدر آن فایل در فایل منیجر را عوض کنند باید آدرس تمامی فایل های موجود در ان پوشه را عوض کنند اما در این سیستم به این کار احتیاج نیست . چون مسیر فایل از فولدر ها جداست و بدان ها ارتباطی ندارد .


این سرویس بصورت دعوتنامه ای می باشد و شما باید توسط یکی از کاربران دعوت شوید . این سیستم مزایای بسیار زیادی دارد ولی یک عیب دارد که می تواند بسیار مشکل آفرین باشد . .
این سرویس فایل های شما را بصورت کاملاً مستقیم با قابلیت resume ارائه می کند . توسط نرم افزار این سرویس شما می توانید فولدری از کامپیوتر خود را انتخاب کنید و یا فولدری بسازید و فایل هایی که مایلید آپلود کنید را در آن قرار دهید و آدرس فولدر را در نرم افزار وارد کنید .
بدین ترتیب هرگاه فایلی در این فولدر بود به این سرویس و اکانت شما منتقل می شود . این فولدر با قسمت فایل منیجر شما هماهنگ است و یه محض اینکه شما در فولدر خود تغییراتی اعمال کردید و فایلی را اضافه نمودید این فایل در اولین اتصال به اینترنت به اکانت شما به صورت خودکار منتقل خواهد شود.
در این سیستم شما سقفی برای آپلود فایل ندارید و می توانید تا حجم ۸ گیگابایت نیز از این سیستم دریافت نمایید . ( به ازای معرفی هر کاربر به این سیستم شم. ۲۵۰ مگا بایت فضا دریافت خواهید کرد و تا سقف ۸ گیگ می توانید این کار را انجام دهید . )
این سیستم از همه لحاظ سیستمی ایده آل محسوب می شود اما . ..
این سیستم برای شما پهنای باندی نامشخص در نظر میگیرد . بدین ترتیب که اگر ترافیک وارد بر این سرویس از جانب شما زیاد باشد فایل های شما تا زمانی مشخص مسدود می شود و دوباره پس از گذشت مدتی ( تمام شدن دوره یک ماه ی پهنای باند ) لینک های شما به حالت اول بر خواهد گشت . بنابراین شما اگر وب سایت پر بازدید دارید و یا فایل های حجیمی دارید پیشنهاد می کنم از این سرویس استفاده نکنید . زیرا ممکن است گرفتار مشکلات زیاد ناشی از مسدود شدن لینک های خود شوید .


  • آپلود سنتر های بدون فایل منیجر

این نوع آپلودسنتر ها مانند آپلودسنتر ایران بلاگ و آپلود سنتر های عکس که بسیار زیادند فایل منیچری ارائه نمی کنند . شما می توانید فایل های بسیاری را در این آپلود سنتر آپلود کنید و لینک مستقیم آن را دریافت نمایید .
البته این آپلودسنتر ها مناسب هستند ولی بسیاری ازآنها قابل اعتماد نیستند . زیرا قدمت آنها زیاد نیست و معلوم نیست فایل های شما را بتوانند برای همیشه نگه دارند و شما به آنها دسترسی داشته باشید . شما کنترل پنلی ندارید که فایل های آپلودی و دانلودی خود را مدیریت کنید . برای همین به سادگی نمی توانید از این سیستم ها استفاده نمایید . از این سیستم ها بیشتر می توان به عنوان لینک کمکی برای فایل ها استفاده کرد . از این قبیل آپلودسنتر ها می توان به ۲۰ آپلود و عکس ۹۸ ،  آی ار آپلود و . . . اشاره کرد .


  • سایر آپلود سنترها

همانطور که قبلاً گفته شد آپلود سنتر هایی دیگری هم هستند . آپلود سنترهای قدرتمند و محبوب که البته ممکن است بسیاری از خدمات آنها رایگان نباشد . آپلود سنترهای rapidshare و fireupload و megaupload و . . . نیز به نوبه خود استفاده زیادی دارند . استفاده از rapidshare بسیار رواج دارد و فایل های حجیم اکثراً در این سیستم آپلود می شوند . اما کاربران برای دانلود متحمل سختی های زیادی می شوند و بسیاری از آنها در صورتی که با لینک های این سرویس مواجه شوند از خیر دانلود فایل خواهند گذشت . البته آپلود سنتر fireupload قابلیت resume دارد و می توانید از آن به خوبی استفاده کنید . این سرویس کنترل پنلی نیز در اختیار شما قرار خواهد داد تا فایل های خود را مدیریت کنید . لازم به ذکر است این سرویس در حال حاضر فیلتر می باشد .
پیشنهاد می کنیم در انتخاب آپلود سنتر خود نهایت دقت را به عمل آورید تا فایل خود را از دست ندهید و مشکلی برایتان بوجود نیاید .


 الکترونيک دانلود

 

icon برچسب ها: , , , , , , , , , , , , , ,


تاريخ: ۲۷ آبان ۱۳۸۹ بدون نظر