سئو

بار دیگر قدمی در جهت بهبود سرعت و عملکرد وب سایت الکترونیک دانلود برداشته شد . این بار استفاده از تکنیک جدید و نوپای Image Sprites جهت کم کردن درخواست های HTTP مانع صرف زمان زیاد برای لود صفحه خواهد شد .
همانطور که می دانید برای لود یک صفحه وب تمامی عکس ها باید به طور کامل لود شوند و هر چه این عکس ها بیشتر باشد جدای از حجم عکس تعداد آنها نیز ایجاد مشکل خواهد کرد . درخواست های زیاد از سرور به صورت طولی انجام می شود و این کار باعث صرف زمان زیادی می شود تا عمل ارسال عکس و درخواست برای ارسال عکس بعد انجام شود .
توسط تکنیک Image Sprites می توان تمام عکس ها را در یک فایل تصویری قرار داد . سپس در CSS سایت آدرس عکس کلی را به جای تک تک عکس های Sprite شده قرار می دهیم و در هر کلاس مختصات مربوطه به آن عکس خاص از آن کلاس را در ادامه قرار می دهیم . برای روشن تر شدن موضوع به مثالی که در ادامه آورده شده است توجه کنید . . .

در وب سایت الکترونیک دانلود بر روی عکس بالای هر بلوک کناری ( موضوعات سایت ، آمار سایت ، پیوندها ، تبلیغات و . . . ) راست کلیک کرده و گزینه View Background Image را انتخاب کنید . آنچه مشاهده می کنید عکس مذکور نیست بلکه مجموعه ای از تمامی عکس های بکار رفته در قالب وب سایت الکترونیک دانلود است .
حال به کلاس مربوط به این قسمت که در css وب سایت است توجه کنید.


.title_pad {
background : url('http://img.elecdl.com/all.png') no-repeat;
background-position: -10px -254px;
padding-right : 0;
height : 55px;
width : 220px;
}

همانطور که مشاهده میکنید در اینجا ما یک عکس را در ایتدا لود کرده و سپس از همان عکس در جای جای وب سایت مختصات می دهیم و قسمتی از عکس اصلی را نمایش می دهیم . در این حالت به طور مثال می توان ۱۰ عکس با ۱۰ درخواست از سرور به حجم ۲۰ کیلو بایت را به ۱ عکس با یک درخواست به حجم ۱۵ کیلو بایت تبدیل کرد . بدین ترتیب سرعت لود صفحات وب سایت شما افزایش چشمگیری خواهد یافت .

 الکترونيک دانلود

 

icon برچسب ها: , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , ,


تاريخ: ۱۳ شهریور ۱۳۸۹ ۵ نظر